Wiadomości

 

 

Śledź przeloty samolotów nad naszymi głowami na żywo

Przeloty można śledzić na żywoOkazuje się, że temat maszyn kursujących nad Sokólszczyzną wzbudził żywe reakcje Internautów.

"Nad Sokólszczyzną korytarz powietrzny można nazwać zastępczym. Samoloty lecące z rana kursowały do Chin, Rosji, Niemiec i Francji. Na naszych terenach najczęściej samoloty latają właśnie tam, i to małe np. Airbus A319, A320. Czasem zdarzy się A380 lecący do Dubaju lub USA" - pisze nasz Czytelnik.

"Z kolegami spotterami obserwujemy samoloty już od kilku lat. Jest nas w Dąbrowie około pięć osób, które się trochę tym interesują i codziennie śledzą samoloty na radarze. Nietypowe hobby, inne niż wszystkie inne. Jeździmy czasem też ze sprzętem do Suwałk obserwować lecące samoloty. W obecnej chwili leciał 767 nad Sokółką: Aeroflot Flight: SU272 From: Geneva, Geneva (GVA) To: Moscow, Sheremetyevo (SVO) Aircraft: Boeing 767-36NER (B763) Reg: VP-BAZ" - dodał.

Inny Czytelnik przesłał nam link do serwisu flightradar24.com. Rewelacyjna sprawa: można na żywo oglądać, jakie maszyny znajdują się właśnie nad naszymi głowami.

Aktualizacja 25 marca 10.38: "Na tym radarze nie ma wszystkich samolotów, tylko te, które mają na pokładzie zainstalowane specjalne urządzenie. I jak gdzieś są słabe odbiorniki radarowe, to też znika samolot, a później pojawia się znowu" - wyjaśnił w mailu do redakcji nasz Czytelnik Marek.

(is)


Dawna Sokólszczyzna

  • Kino

Szybkie newsy

Sonda

Czy płacisz abonament RTV?

Facebook

Instagram

Pogoda

 © iSokolka.eu. Internetowa gazeta powiatu sokólskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kontakt z redakcją: redakcja@iSokolka.eu, kontakt z działem handlowym: reklama@iSokolka.eu.